The LifeCo Buğday Çimi Sıkacağı

The LifeCo Buğday Çimi Sıkacağı

 

Sağlıklı yaşam için taze meyve ve sebze suları insan hayatında önemli yer kaplamaktadır. Her ne kadar birçok insan bu konuyla ilgili bilince sahip olsa da, meyve/sebze sularının hazırlanması ve cihazların temizlenmesi sürecinden de hoşlanmamaktadırlar. Bu nedenle de meyve/sebze sularını yeterli miktarda tüketmeyebiliyorlarBuğday alternatif tıpta binlerce yıldır kullanılan bir besindir. Buğday çimi de, içeriğindeki mineral, vitamin, klorofil gibi zengin besleyici gıda değeri ile kilo kontrollü sağlıklı beslenmeyi sağlayan bir üründür. Buğday çimi doğal haliyle tüketilebilir. Buğday çimi sıkacağı, evinizde bir “filizlendirici” ile yetiştirebileceğiniz buğday çiminin suyunu kolaylıkla çıkarabilmeniz için tasarlanmıştır.

Özelliği

Buğday çimi suyu sıkacağı;

Elle çalışan buğday çimi suyu sıkacağı eski usul meyve-sebze sıkacağı yöntemiyle hazırlanmıştır. Elektrik vb ilave enerji gerektirmez. Taze biçtiğiniz buğday çimlerini sıkacağın üst bölümdeki hazneden koyun. Aletin üzerindeki kolu çevirerek buğday çimlerinin suyunu kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Bulaşık makinesinde yıkanması önerilmez, bulaşık deterjanı ile ılık suda yıkamak yeterlidir.

Metalik kesici parçaları olmayan bir sıkacaktır.

Her türlü düz mutfak tezgâhına ya da masaya kullanım için kolaylıkla monte edilebilir

Bir çay bardağı buğday çimi bir kilo taze yeşil sebzeye denk besin değeri taşır. Buğday çimi suyu B5, B1, B6, B3 Vitaminleri, C Vitamini, A Vitamini, E Vitamini, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum gibi organik minerallerle, çeşitli enzim, klorofil ve aminoasitleri de içerir.

Kullanım Alanları
Buğday çimeni için ideal bir Juicer olmasının yanı sıra sıkacağın ağzına kolaylıkla sıkılabilecek şekilde yerleştirilen her türlü meyve ve yapraksı sebze sıkımı içinde kullanılabilir. Buğday çimeni için bu Juicer’ın tercih edilmesinin nedeni aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi Buğday çimenin posasının bu sıkacaktan bir halat gibi çıkmasıdır. Diğer fotoğrafta ise tipik bir Juicer’dan alınan posayı ve hala o posada suyu çıkmayan yaprakları görebiliriz. Buğday çimeni en verimli şekilde Easy Health Juicer’da sıkılabilir.