Çim Suyu Faydaları

Çim Suyu Faydaları

Çim Suyu Faydalarıİçeriğinde barındırdığı yüzde 70 oranındaki klorofil ve yüzden fazla vitamin ile enzimi içeren bitki suyu ile bizlerin sağlığına yararlı olabilecek bir çok özellik taşımaktadır. Kan dolaşımı, hemoglobin üretimi gibi bir çok yararı olan çim suyunun faydalarının tamamını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Buğday çiminin yararlarının tamamından faydalanılabilmesi için suyunun sıkılarak içilmesi gerekmektedir zira yenilerek tüketildiğinde içeriğindeki bileşenler insan vücudu tarafından sindirilmeden sistemden dışarı atıldığı için herhangi bir faydası görülmemektedir.

İçinde barındırdığı A, B, B1, B3, B3, B6, B8, B9, B12, C, E vitaminleri ile eşsiz bir vitamin deposu olan çim suyu; bakır, demir, magnezyum, potasyum, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfüt, bakır, çinko, sodyum gibi mineralleri de içeriğinde barındırmaktadır. Ayrıca güneşin tüm yararlı özelliklerini de yüzde 70 oranındaki klorofil ile muhafaza etmektedir.

Kan dolaşımı, Ağız ve diş sağlığı, diş ağrılarında ağrı kesici rol üstlenmesi, yaraların düzelme süresine hızlandırması, kan şekerinde düzenleyici rol oynaması, saçların beyazlaşmasını engellemeye yardımcı olması, sindirim sisteminin düzenlenmesine destek olması gibi bir çok faydaya sahip olduğu uzmanlar tarafından iddia edilmektedir. Ayrıca çok önemli bir antioksidan olması sebebi ile vücudun temizlenmesine yardımcı olabileceği öne sürülmektedir.

Çim Suyu Faydaları hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı aşağıda bulunan yorum formu aracılığı ile göndererek paylaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim formumuza, merak ettiğiniz konu başlığını ve iletişim bilgilerinizi bıraktığınız takdirde herbalistlerimiz sizlerle iletişime geçerek merak ettiğiniz konular hakkında sizlere yardımcı olacaklardır.